Jak zacząć z SimBart

Wszystkie szkolenia w SimBart s.c. prowadzimy w formie jednodniowego seminarium, poprzedzonego udziałem w szkoleniu e-learningowym. Dzięki niemu zapoznasz się z możliwościami sali symulacji a my będziemy mogli już na wstępie się z Tobą zapoznać poprzez rozwiązanie malutkiego testu. Test ma na celu jedynie zapoznanie się z Twoją wiedzą na temat powszechnie znanych wytycznych ERC oraz ITLS. Dzięki temu będziemy mogli dostosować scenariusze do grupy. Tak więc kliknij poniżej i zaloguj sie poprzez konto na facebook-u. Do zobaczenia!

Platforma e-lerningowa

Platforma oprócz szkolenia z czym możesz się spotkać w sali symulacji i łatwego testu pozwoli Ci na dostęp do Twoich certyfikatów, wyników oraz pozwoli Ci na kontakt z nami w razie potrzeby. Dzięki temu skrócimy wprowadzenie podczas seminarium praktycznego dając Ci jak najwięcej czasu na ćwiczenia.

Sala symulacji

Na symulacje do SimBart-u zapraszamy po ukończeniu udziału w szkoleniu e-lerningowym. Zajęcia prowadzimy w dwóch grupach po trzech uczestników. Idealnym rozwiązaniem jest zespół znający się a najlepiej pracujący w swoim gronie. Zabierz ze sobą odzież służbowa lub taką jaką uważasz za najwygodniejszą. Z pewnością wygodne i lekkie obuwie będzie strzałem w dziesiątkę. W trakcie dnia symulacji zapewniamy w przerwach ciepłe i zimne napoje z domowym ciastem a w przerwie obiadowej pełny posiłek.

W trakcie wszystkich symulacji wykorzystujemy wirtualny defibrylator ALSi, który wygląda jak powszechnie znany Lifepak 12. Wszelkie funkcje i możliwości defibrylatora są dostępne i możliwe do wykonania. Dzięki temu możemy poprowadzić symulacje na pozorancie czyli żywym “pacjencie”. Parametry życiowe tez są w takim wypadku adekwatne do założeń scenariusza (tętno, oddech). W sali wykorzystujemy i używamy dostępny sprzęt medyczny w czasie rzeczywistym. Wszelkie procedury inwazyjne wykonujemy na fantomie – symulatorze pacjenta ( intubacja, odbarczenie odmy, wkłucia, tamowanie masywnych krwotoków itp.).

Sala daje możliwości odwzorowania zewnętrznych warunków środowiskowych (deszcz, śnieg, mgła, dym), zapewnia efekty audio-wizualne, odwzorowuje salę reanimacyjna SOR.